Bosansko-podrinjski kanton

“BUĐENJE” – USTANOVA KOJA OPRAVDAVA SVOJE POSTOJANJE

Prilikom svake posjete Goraždu neizostavna adresa na koju svratimo je JU Edukacijsko-rehabilitacijski centar “Buđenje” centar “Buđenje”. Nakon uspješno realizovanog
Festivala inkluzije, projekta koji su uradili u saradnji s OSCE-om, vrijedna ekipa “Buđenja” nastavila je s redovnim aktivnostima i pripremom novog projekta – Poludnevnog boravka za korisnike usluga kojih je 57. S korisnicima usluga ove javne ustanove rade: psiholog, dva defektologa – edukatora logopeda i medicinska sestra. Sve aktivnosti koordinira neumorna direktorica Merima Jašarević, koja je, i ovom prilikom, istakla razumijevanje i podršku vlasti, od gradskog, preko kantonalnog do federalnog nivoa.
Tema razgovora bila je i nastavak dosadašnje, inače veoma plodotvorne saradnje.
Ni ovaj put nismo zaboravili korisnike usluga “Buđenja”. Njih smo obradovali slatkišima.